Több finomítás került a CO3 rendszerébe az elmúlt időszakban, melyek alapvetően a Raktár és a Pénzügy modulokat érintik. Ezek között több olyan is lehet, melyet éppen Ön várt, ezért érdemes tovább olvasni.
Raktár újdonságok
- A Napi értékesítés és a Havi értékesítés jelentések átalakításra kerültek. Jobban értelmezhető és áttekinthető formátumúvá alakultak. Ahogyan eddig is, a beállításokat követően a jelentés XLS formátumban töltődik le.
- Raktár nézetben a táblázatos formában az „Alapértelmezett beszerzési ár” is láthatóvá tehető, mint új oszlop. Ez csak a böngésző cookie törlése után lehetséges.
- Bevételezéskor akár tételsoronként beállítható a cél raktár. Ez a lehetőség akkor használható, ha a Beállítások között a „Raktár beállítása tételenként a Bevételezési űrlapon” opciót bejelöli.
- A Szállítólevélen azok rögzítését követően (Mentés gomb megnyomása után) a rendszer automatikusan kijelzi, hogy az adott terméket mely raktárból (vagy éppen polcról) kell levenni, begyűjteni. Így a nagyobb raktárral dolgozók könnyen nyomtathatnak „sétáló papírt”, amivel az egyes megrendelések tételei gyűjthetők össze. Ez a funkcionalitás a Beállítások között a „Raktár információk megjelenítése a szállítólevélen tételenként. Az információk csak a Rögzített szállítóleveleken jelennek meg.” opció segítségével kapcsolható be.
- Eddig nem volt rá lehetőség, de mostantól a Szállítólevél szimpla mentett (Rögzített státusz) is nyomtatható.
- A Jelentések között található Termék mozgások kimutatást és Havi értékesítési jelentést a Számlázó jogosultsággal rendelkező kollégák is elérhetik. Természetesen a felhasználók csak azoknak a raktáraknak a vonatkozásában kérhetik le a jelentéseket, melyekre jogosultsággal rendelkeznek.
- A Szállítólevélen mostantól a fizetési mód beállítására is lehetőség nyílik. Így a szállítóból készülő számla esetén már a fizetési mód is automatikusan beállításra kerül.
- A különböző raktári listák, egész pontosan a táblázatos formák egy gomb nyomással teljes képernyőssé tehetők. Vagy éppen visszakicsinyíthetők az eredeti formájukra. Így több oszlop megjelenítése sem okoz problémát, annak csak a képernyő mérete szab határt. Bár még akkor is ott a horizontális görgető sáv.
- Rendezettebbé vált a Beállítások oldal.
- Az egyes Bevételezési űrlapokon a beszerzési egységár addig utólag beírható, amíg az adott tétel sorban az Egységár 0 (nulla) értékű. Így ha a szállítmány beérkezik, akkor a bevételezés rögtön megtörténhet. Míg az 1-2 héttel később érkező számláról a tényleges árakat is fel lehet vezetni később. Ez a funkció csak abban az esetben működik, ha a bevételezési űrlapon van 0 Egységárral rendelkező tétel. Természetesen csak azon a tételek beszerzési egységárait lehet szerkeszteni, melyek nulla értékűek.
- Automatikus konverzió az MNB hivatalos középárfolyamán devizás bevételezéskor. Ez a funkció akkor működik, ha a „Bevételezéskor automatikus deviza konverzió Forintra az MNB hivatalos napi középárfolyamán” opciót a Beállítások között bekapcsolja. A konverziót követően a rendszer forintosított értékeken tartja nyilván az egyes termékek bevételezéseit.
Pénzügy modulban történt változások
- Bejövő számlákon bevezetésre került a fizetettség vonatkozásában az egyenleg kezelés. Dátum szerint beállítható, hogy mikor mennyit fizettek meg az adott számlából. A funkció hasonlóan működik, mint a kimenő számlák fizetettségi egyenleg kezelése.
- A számlák szűrései esetén a projekt szűrőben az egyes projektek státuszai is láthatóak.
- Egyedi pénznemek vehetők fel a kiválasztható devizanemek közé – a devizanem felvételét kérjük, hogy a support@co3app.com címre küldött levélben jelezze.
Bugfixek
- A CRM modulban a Facebook fotó áttöltésekorcsak ? jelet tartalmazó kép jelent meg.
- Google Chrome esetében a pénzügy modulban az első nyomtatáskor üres lap nyomtatása történt.
- SWIFT kód megjelenítési probléma számla fejlécében.