Raktár és számlázás kibővítése – csomagküldő tevékenység támogatása

Az elmúlt időszakban leginkább a csomagküldéssel és az ehhez kötődő raktár kezelési és számlázási funkcionalitásokat bővítettük a CO3 vállalatirányítási rendszerünket. Így ma már a legtöbb ügyfél igényeinek eleget tudunk tenni egyszerű beállítások segítségével. A CO3-mal a komplexebb értékesítéssel kapcsolatos igények már eddig is egyszerűen kezelhetőek voltak – legyen szó webáruházról vagy klasszikus bolti (több telephelyes) értékesítésről, de ezek most tovább finomodtak!

Nézzük mik változtak, milyen újdonságok kerültek a rendszerbe!

Raktár modult érintően

Általánosságban kifinomodott a Vevői megrendelések kezelése. A CO3-ban az egyszerűen csak elmentett szállítóleveleket – melyek a Rögzített státuszt kapják – Vevői megrendelésként kezelünk. Amint egy Vevői megrendelést a „Foglalás és nyomtatás” gombbal befejezünk, sorszámozott Szállítólevél lesz belőle és automatikusan csökkenti a megrendelésen lévő termékek darabszámát a kívánttal.

  • A Vevői megrendelések pont feljebb került a Szállítólevél menüpont alá. Ezen kívül mostantól a Vevői megrendelések listájában a szállítólevelek beállított fizetési módja is látható. Ez akkor lehet érdekes, ha a megrendeléseket API-n keresztül, pl. egy webáruházból küldik be.
  • A Szállítólevelek és a Vevői megrendelések szűrhetők szabad szövegre. A szűrés segítségével a megjegyzés és az ügyfél neve/cég neve mezőkben lehet keresni.
  • A Vevői megrendelésekben sorakozó megrendelések között zöld háttérszínt kapnak azok a megrendelések, melyek az aktuális, fizikai készlet alapján kiszolgálhatók. Tehát, amely megrendeléseknél a rendelésen szereplő összes tétel megtalálható a raktáron a megadott mennyiségben, zöld háttérszínt kap.
  • MNB napi árfolyam automata beemelése a bevételezéskor, ha a bevételezés idegen devizanemben történik. Ez az opció a Beállítások -> Általános panelen található „Bevételezéskor automatikus deviza konverzió Forintra az MNB hivatalos napi középárfolyamán” pont segítségével.

Raktáros jogok szűkítése

Mostantól lehetőség nyílik az egyéb szűkítések mellett a Raktáros jogosultsággal rendelkező felhasználóknak, a hozzájuk rendelt raktárakon az aktív műveletek tiltására. Így a raktáros a raktárat csak „olvashatja”, azon aktív műveletet nem végezhet. Tiltott műveletek: bevételezés, mozgatás, selejtezés, visszavételezés, leltár, új termék felvitele, termék módosítása, termék törlése, export, szállítólevél készítése.

Webáruház integráció még egyszerűbben

Ha van akinek az idejébe vagy a költségvetésébe nem fér bele a komplett CO3 API alapú integráció, akkor néhány egyszerű beállítással, könnyen értelmezhető formában megkaphatja a raktári mennyiség információkat saját webáruházi rendszerébe.

A  Raktár modul Beállítások -> Automatikus készlet szinkron panelén található egy mező, ahol egy távoli szerveren futó URL címet állíthat be, melynek a CO3 átad előre meghatározott információkat.

Az egyes termékek készlet információja automatikusan elküldésre kerül az itt meghatározott URL címre, ha a raktári mennyisége csökken vagy növekszik. Mindig az éppen aktuális teljes készlet mennyiség kerül megküldésre. Az URL címben előre meghatározott fix tageket használhat.
Fix tagek: [product_id], [quantity], [pending]
Felhasználási példa: http://myownwebshop.com/api/stock/?id=[product_id]&quantity=[quantity]&pending=[pending]

Természetesen a készlet információk elküldése az API-n keresztül történő beküldést követően is megtörténik.

Vonalkód nyomtatás

Vonalkód nyomtatásakor megadható, hogy melyik a cimkére melyik ár információ kerüljön. Alapértelmezett a listaár, de további négy fajta ár kategória választható.

Pénzügy modul változásai

MNB árfolyam automatikus beemelése, a devizás számlákra, ha a Beállítások között az opciót bekapcsolták. FIGYELEM! Az MNB hivatalos napi középárfolyamának alkalmazása előtt a NAV felé be kell jelenteni a könyvelője segítéségével! Bejelentés nélkül a forint összeg meghatározásához alkalmazott árfolyam olyan árfolyam lehet, amelyet belföldön pénzváltási engedéllyel rendelkező hitelintézet devizában eladási árként jegyez.

Szintén a Beállítások között, a Nyomtatási beállítások panelen vezérelhető, hogy a Számla fejlécében megjelenjen a Vevő szállítási címe, email címe vagy éppen a telefonszáma.

Eddig a kiállított, sorszámmal már rendelkező, de még meg nem fizetett számlák státusza az elküldött volt. A státuszt a még egyértelműbb kezelhetőség érdekében átneveztük fizetésre vár -ra. Amennyiben egy számla összegét teljesen egészében kiegyenlítették a számla lista oldalon, a számla sorában egy zöld pipa ikon jelenik meg.

Újdonság az áru kiadás kezelése a kiállított számlák esetében. Beállítható, hogy a számlához kapcsolódó áru kinek lett kiadva: személyesen, futárnak, vagy éppen visszaérkezett. A státusz időpontját a rendszer automatikusan elmenti. A státuszokat egy-egy kis ikon illusztrálja a számla listában, így könnyen és gyorsan áttekinthető az árukiadás állapota.

Számla készítésénél hasznos, hogy a Partner törzsben, a partner adatlapján beállítható, hogy átutalásos számla esetén mi a partnerhez kötődő fizetési határidő (pl. 45 nap, 60 nap vagy bármi egyéb). Számla kiállításakor az itt beállított értéket veszi fel a rendszer, ami természetesen a számlán még felülbírálható.