Áprilisban az apróbb bugfixek mellett újdonságok is kerültek a CO3 rendszerébe. Illetve két jelentősebb újítást készítettünk elő, amelyek remélhetőleg a májusi hónapban elérhetővé válnak mindenki számára!
Pénzügyek
A pénzügy modulban a bejövő számlákhoz feltöltött számlaképek alapértelmezetten letöltődtek a felhasználó gépre még akkor is, ha a böngészője képes lett volna közvetlenül megnyitni az állományt. Hogy a számlaképek nézegetése még kényelmesebb legyen, a PDF formátumú csatolmányok esetén, azok automatikus megnyitásra kerülnek.
További használatot segítő funkció, hogy a kimenő számláknál a Profit centrum vagy a bejövő számláknál a Költséghely beállítása akár legördülő menü segítségével is megtörténhet. A legördülő menüre váltani, a profit centrum, vagy költséghely mezők után található ikonra kattintással lehet. Ismételt kattintással a legördülő visszavált a normál szöveges mezőre, ahová ha meglévő költséghelyet kezdünk el gépelni a rendszer felajánlja a már létezőket, vagy teljesen újat vihetünk fel.
Raktár
Teljesen új funkcióként került bevezetésre a Vevői megrendelések kezelése! Működési elve, hogy a funkcióban azokat a Szállítóleveleket látja, melyek teljesítéséhez a rögzítés pillanatában nem rendelkezett elegendő készlettel, de rögzítésre kerültek későbbi feldolgozásra. Ezeket a szállítóleveleket, mint függő vevői megrendeléseket tartjuk nyilván. A nyilvántartásból az egyes függő megrendelések könnyedén elérhetők. Ezen kívül tételesen megtekintheti, hogy melyik termékből mennyit kell ahhoz rendelnie, hogy minden függő vevői megrendelést kielégíthessen. A funkció hasznos lehet a olyan értékesítési tevékenység esetén, ahol nem áll folyamatosan nagy készlet rendelkezésre, de a beérkező megrendeléseket -például egy webáruházon keresztül- felveszik.
Felhasználói visszajelzésekből kiderült, hogy a termék adatlapon alkalmazott beszerzési ár mező célja és funkciója nem egyértelmű és zavart okozott a bevételezési űrlapon szereplő beszerzési árral, illetve az egyes termék, vagy raktár listákban látható beszerzési árral. Az egyértelműsítés végett a termék adatlapján található beszerzési ár mezőt átneveztük „Alapértelmezett beszerzési ár„-ra. Ha ez a mező kitöltött, akkor a bevételezéseknél a rendszer ezt automatikusan felkínálja, mint beszerzési árat, gyorsítva így a bevételezési munkát. Természetesen bevételezéskor az ár felülbírálható. Az egyes termék lista nézetekben pedig mindig az „Utolsó beszerzési ár” jelenik meg. Ez az az ár, ami a legutolsó bevételezési űrlapon szerepelt az adott termék kapcsán.
Az excel export lehetőséget felokosítottuk. Eddig egyszerűen az adott, képernyőn megjelenő lista -ami akár egy szűrés eredménye- került az export állományba. Mostantól azonban az Excel formátum esetében lehetőség van az összes termék vonatkozásáan egyedi beállításokra. Kiválasztható, hogy mely raktár termékei legyenek a listán vagy éppen mely márkák legyenek kizárva a listázásból. Ezen kívül az export formátum kibővült az idegen cikkszám és a termék fotó URL címével.
Projektek
A projektekhez kötődő Jegyzetek funkcióban egyszerű szöveges üzeneteket írhatnak egymásnak a projekt résztvevői. Ezek a jegyzetek mostantól szövegszerkesztő-szerűen formázhatók. Alap formázások érhetők el úgy, mint a vastagítás, döntés, aláhúzás, vagy egyszerűen készíthetők normál vagy sorszámozott listák.
Bugfix
- Raktár export speciális karakterek exportnál okozott hibája
- XLS exportokban a fiók ország beállításoktól függő pénz formátum szerinti szám formázás
- Pénzügy modul, sok költséghelyet és/vagy profit centrumot tartalmazó szűrés problémájának javítása – látszólag a szűrés nem történt meg.
- Dokumentum feltöltéskor, ha a böngésző ismeretlen file formátum headert küld, akkor a rendszer „Nem engedélyezett file formátum” üzenettel elutasítja a feltöltést